„Behawiorysta” – premiera serialu z Robertem Więckiewiczem na podstawie powieści Remigiusza Mroza zapowiedziana na 4 stycznia 2022 roku

2 grudnia 2021

Platforma Player.pl poinformowała, że serial „Behawiorysta” nakręcony na podstawie powieści o tym samym tytule autorstwa Remigiusza Mroza, będzie miał premierę 4 stycznia 2022 roku. W głównej roli zobaczymy Roberta Więckiewicza.

„Ilekroć myślę o tej produkcji, nie dowierzam, że udało się ją u nas zrealizować. Mogę więc z czystym sercem zadeklarować: czegoś takiego w polskim świecie seriali jeszcze nie było. Jest na co czekać” – skomentował na swoich profilach w mediach społecznościowych Remigiusz Mróz.

Głównym bohaterem „Behawiorysty” jest Gerard Edling, ekspert w dziedzinie kinezyki – nauki zajmującej się badaniem mowy ciała oraz były prokurator z ogromnym doświadczeniem. W opolskich organach ścigania to persona non grata. Jednak ze względu na umiejętność bezbłędnej interpretacji mowy ciała zostaje nieoficjalnie poproszony o pomoc w schwytaniu niebezpiecznego szaleńca. Mężczyzna wziął za zakładników dzieci i wychowawców jednej z miejskich szkół, nie żądając przy tym nic w zamian. Pod ogromną presją czasu Edling stara się odkryć motywację porywacza i go przechytrzyć. Niestety okazuje się, że trafił na równego sobie przeciwnika. Przestępca wydaje się doskonale znać sztuczki Gerarda, potrafi przewidzieć każdy jego ruch. Dodatkowo wykorzystując potęgę Internetu, zaczyna realizować swój misterny plan…

Serial i książka rozgrywają się współcześnie, gdy świat online stał się integralną częścią codziennego życia. Użytkownicy sieci intensywnie lajkują, szerują, udostępniają, czatują. Zakupy, praca, nauka, a nawet relacje i emocje – wszystko jest „na kliknięcie”. Jak się okazuje, dla mordercy tyczy się to również decyzji o życiu lub śmierci innych. Internet w jego rękach to narzędzie do precyzyjnego planowania zbrodni i manipulowania ludźmi. Organizuje swoiste igrzyska śmierci i zaprasza wszystkich do wirtualnego uczestnictwa w krwawym show. Wybór ofiary pozostawia widzom, bezpiecznie schowanym za ekranami swoich komputerów. Czy organom ścigania oraz Gerardowi uda się zapobiec morderstwom? A może w erze wszechobecnego wi-fi przestarzałe policyjne procedury i długo trwające formalności staną na drodze do uratowania kolejnych ofiar?

„’Behawiorysta’ to gęsty w znaczenia pojedynek między niepokornym prokuratorem Gerardem Edlingiem a brutalnym mordercą, który upublicznia swoje zbrodnie w sieci. To opowieść-ostrzeżenie, o czasach, w których przemoc staje się spektaklem, a Internet narzędziem do sterowania opinią publiczną. Temat ten jest dziś tak aktualny, że nie powinien nikogo przed ekranem pozostawić obojętnym” – powiedział Tomasz Cichoń, producent serialu z ramienia TVN.

Serial będzie składać się z 8 odcinków. Za scenariusz odpowiadają Bartosz Janiszewski i Maciej Kazula. Od strony reżyserskiej nad „Behawiorystą” czuwał Łukasz Palkowski. Zdjęcia powstawały w Warszawie i okolicach, Opolu oraz Małopolsce. Obok Roberta Więckiewicza w ekranizacji występują także Krystian Pesta, Katarzyna Dąbrowska, Anna Mrozowska, Magdalena Czerwińska, Mirosław Haniszewski, Rafał Zawierucha, Maria Sobocińska i Anna Próchniak.

Powieść „Behawiorysta” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film