„Będziesz smażyć się w piekle” – prawa do ekranizacji komiksu o muzycznej scenie metalowej sprzedane. Tylko u nas autor zdradza, jaki film mu się marzy

18 lipca 2017


Polscy producenci filmowi zaczynają zauważać krajowy komiks! Po przystąpieniu do prac nad ekranizacjami takich klasyków, jak „Podróż smokiem Diplodokiem”, „Tymek i Mistrz” czy „Wilq” przyszła pora na dzieło, które skierowane jest do dojrzałych odbiorców. Mowa o ekranizacji „Będziesz smażyć się w piekle” Krzysztofa Owedyka.

Autor komiksu, Krzysztof „Prosiak” Owedyk, poinformował za pośrednictwem Facebooka, że prawa do filmowej adaptacji „Będziesz smażyć się w piekle” zostały sprzedane. Umowę już sporządzono i podpisano, ale to oczywiście dopiero początek drogi, toteż nie można jeszcze mieć pewności, czy doczekamy się gotowego projektu. Producenci muszą bowiem znaleźć dobrego scenarzystę, zorganizować pieniądze na sfinansowanie filmu, a następnie zaprosić do współpracy reżysera i skompletować obsadę. Jedno jest pewne: album, na podstawie którego planowana jest adaptacja, to jeden z najlepszych polskich komiksów ostatnich lat, zaś historia w nim przedstawiona, choć rozgrywa się w środowisku muzyków metalowych, jest na tyle uniwersalna, że z powodzeniem może dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

O tym, jak widziałby ekranizację „Będziesz smażyć się w piekle”, wypowiedział się specjalnie dla nas sam autor komiksu. „Chciałbym, aby udało się nakręcić normalny film fabularny. Nie animację, nie serial, ale zwykły film. Chciałbym usłyszeć w nim ciężką muzykę, ale żeby nie był to film muzyczny. Aby w tej muzyce i aktorach grających metalowych muzyków była autentyczność. Aby nie łagodzić muzyki dla dotarcia do 'szerszego grona publiczności’. Żeby muzyków grali młodzi aktorzy, niekoniecznie znani. Może z wyjątkiem Lorda Solo i menedżera. Żeby efekty związane z kotem nie były takie, jak w 'Siedem życzeń’. I żeby to był zajebisty, emocjonalny, wciągający i wzruszający film! (śmiech)” – mówi Owedyk.

„Będziesz smażyć się w piekle” to opowieść o członkach metalowej grupy Deathstar ? ich codziennemu życiu, bolączkach, radościach i pragnieniach. Historia zaczyna się w momencie, gdy do kapeli dołącza młody i zdolny gitarzysta Tarantul. Bohater liczy, że granie w ulubionym zespole, który cieszy się międzynarodową sławą, pozwoli mu wreszcie zarobić na utrzymanie rodziny. Konfrontacja wyobrażeń z rzeczywistością okazuje się jednak brutalna, a lider zespołu, Lord Solo – despotycznym i zachłannym człowiekiem. „Będziesz smażyć się w piekle” to nie tylko gorzki komentarz na temat realiów panujących na muzycznej scenie metalowej oraz cynizmu i wyrachowania znanych muzyków, ale też poruszająca historia o odnajdywaniu życiowych priorytetów, znaczeniu więzów rodzinnych i realizacji marzeń. Komiks ukazał się nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu.

[mw]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film