BBC zrealizuje serial na podstawie kryminałów z Cormoranem Strikem

17 grudnia 2014

serial-Cormoran-Strike-Rowling
Cormoran Strike, prywatny detektyw z serii kryminałów, które autorka książek o Harrym Potterze napisała pod pseudonimem Robert Galbraith, będzie głównym bohaterem nowego serialu telewizji BBC.

W ubiegłym roku J.K. Rowling wywołała spore zamieszanie na rynku książki, kiedy ujawniono, że to właśnie ona ukrywa się za pseudonimem Robert Galbraith, pod którym wydano dostępny w księgarniach kryminał z Cormoranem Strikem. Sprzedaż książki momentalnie poszła w górę, a przygodami prywatnego detektywa, który stracił nogę w Afganistanie i przez życie idzie od porażki do porażki, zainteresowało się Hollywood.

Jednak w końcu to nie Hollywood, a brytyjska stacja BBC zajmie się adaptacją ?Wołania kukułki? oraz ?Jedwabnika?. J. K. Rowling również będzie brała udział w pracach przy produkcji serialu. Po licznych adaptacjach książek o Harrym Potterze jest już wprawiona w filmowych bojach. Agent pisarki, Neil Blair, mówi: „Jesteśmy zachwyceni z przeniesienia tych bestsellerowych powieści na ekran, a także kolejnej współpracy z BBC”. Dyrektor BBC, Danny Cohen, zapowiada: „Z tak bogatym charakterem, jaki posiada Cormoran Strike, będzie to telewizyjne wydarzenie w skali światowej”.

Warto przypomnieć, że w tym roku BBC w koprodukcji z HBO przystąpiło już do realizacji miniserialu na podstawie ?Trafnego wyboru?, czyli pierwszej skierowanej do dorosłych powieści J. K. Rowling. Pierwszy odcinek tego obrazu będziemy mogli zobaczyć na antenie BBC One już w lutym 2015 roku.

[aw]
źródło: Deadline

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film