banner ad

BBC realizuje miniserial o przygodach Tommy’ego i Tuppence Beresfordów

9 lipca 2015

partners-in-crimes-serial-1
David Williams i Jessica Raine wcielą się w małżeństwo Beresfordów, parę detektywów-amatorów znaną z książek Agathy Christie. Nowy sześcioodcinkowy miniserial z ich udziałem realizuje właśnie stacja BBC One.

„Partners in crime” ma być pełnym humoru i przygód serialem, którego akcja rozgrywać się będzie w latach 50. ubiegłego wieku, w czasach tajemniczych morderstw, tajnych agentów i zimnej wojny. Bohaterami są Tuppence i Tommy Beresfordowie, para detektywów-amatorów. Ona widzi przygodę na każdym rogu ulicy, angażuje się w każdą sprawę, pragnąc dotrzeć do prawdy bez względu na ryzyko. On jest tym wszystkim nieźle przerażony. W duecie są niepokonani.

partners-in-crimes-serial-2

Za produkcję miniserialu odpowiadają Endor Productions i Agatha Christie Productions Ltd. Na stołku reżyserskim zasiada Edward Hall (reżyserował m.in. wybrane epizody seriali ?Bez wytchnienia? i ?Dowtown Abbey?). Pierwsze trzy odcinki powstaną na podstawie powieści „Tajemniczy przeciwnik”, scenariusz pozostałych trzech oparty będzie na kryminale „N czy M?”.

Spadkobiercy Agathy Christie chcą na bazie przygód Beresfordów stworzyć nową, atrakcyjną dla młodego odbiorcy franczyzę, która z powodzeniem zajmie należne jej miejsce obok Herkulesa Poirot i panny Jane Marple. Reżyser miniserialu mówi, że odnajdziemy w nim zarówno „ducha Avengersów”, jak i coś z Indiany Jonesa.

partners-in-crimes-serial-3

Jak powiedział Mathew Prichard, wnuk pisarki i prezes Agatha Christie Ltd., fakt, że książki o przygodach Tommy’ego i Tuppence wciąż są tak świeże i zabawne, bierze się z tego, że Christie uciekała w nich od typowej konwencji kryminalnej na rzecz rzadziej spotykanych w jej twórczości historii przygodowych. A że sama uwielbiała podróże i przygody, tym lepiej pisało jej się książki o Beresfordach.

Miniserial trafi na ekrany telewizorów i płyty DVD jeszcze w te wakacje i wraz z nową, trzyodcinkową adaptacją „I nie było już nikogo” (dawniej: „Dziesięciu małych Murzynków”) uświetnią obchodzoną w tym roku 125. rocznicę urodzin królowej kryminału.

partners-in-crimes-serial-4

partners-in-crimes-serial-5

[aw,am]
źródło i fot.: BBC

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film