Ana de Armas jako Marilyn Monroe. Netflix zapowiada na wrzesień nową ekranizację „Blondynki” Joyce Carol Oates

20 czerwca 2022

Marilyn Monroe to ikona popkultury, w którą wcielało się już wiele aktorek, żeby wymienić chociażby Michelle Williams, Ashley Judd czy Mirę Sorvino. Teraz możliwość taką otrzymała również kubańska aktorka Ana de Armas. Stało się tak za sprawą nowej ekranizacji nominowanej do Pulitzera powieści „Blondynka” Joyce Carol Oates. Film zobaczymy na platformie Netflix już we wrześniu, a tymczasem do sieci trafił zwiastun tej produkcji.

„Blondynka” to opowieść o Normie Jeane Baker, kobiecie, z której kultura Hollywood zrobiła produkt. Była boginią dla tłumów, a tak naprawdę nieustannie brakowało jej akceptacji, piękna i miłości. Historia narodzin i upadku niezwykle błyskotliwej kariery opisała w swej powieści Joyce Carol Oates. W 2001 roku na podstawie książki powstał miniserial, a teraz nakręcono film fabularny w reżyserii Andrew Dominicka.

„Ambicje Andrew od samego początku były bardzo jasne – przedstawić wersję życia Marilyn Monroe w jej obiektywie” – mówi Ana de Armas, która gra w nowej ekranizacji główną rolę. „Chciał, aby świat doświadczył tego, jak to jest być nie tylko Marilyn, ale także Normą Jeane. Uważam, że to najbardziej śmiałe, niepokorne i feministyczne podejście do jej historii, jakie kiedykolwiek widziałam” – dodaje.

Aby oddać charakterystyczny wygląd Marilyn Monroe, aktorka musiała spędzić każdego ranka prawie trzy godziny na robieniu fryzury i makijażu. Nie skupiano się jednak wyłącznie na oddaniu fizycznego podobieństwa do zmarłej przed 60 laty gwiazdy, ale również odtworzeniu wielu przełomowych momentów w jej życiu, nie tylko z filmów, ale i fotografii.

Warto jednak pamiętać, że splendor i blichtr to jedynie połowa historii Marilyn. Powieść „Blondynka” opowiada również o traumatycznym dzieciństwie Normy Jeane, jak i rozdźwięku między jej publicznym a prywatnym „ja”.

Platforma Netflix zapowiada premierę filmowej „Blondynki” na 23 września. Do tego czasu warto sięgnąć po pierwowzór literacki. Powieść Joyce Carol Oates wznowiło w ubiegłym roku Wydawnictwo Marginesy. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun adaptacji:

Okładka nowego wydania powieści „Blondynka”, które ukazało się nakładem Wydawnictwa Marginesy:

[am]
źródło: Netflix Queue


Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film