AMC rozpoczyna realizację serialu na podstawie powieści „NOS4A2” Joego Hilla. Premiera w 2019 roku!

11 kwietnia 2018


Po rozczarowującej informacji, że Hulu rezygnuje z prac nad ekranizacją „Locke & Key”, wreszcie pojawiły dobre wieści dla wielbicieli twórczości Joego Hilla. Stacja telewizyjna AMC oficjalnie potwierdziła, że przystępuje do realizacji serialu na podstawie nominowanej do Nagrody im. Brama Stokera powieści „NOS4A2”.

O przymiarkach do serialu mówiło się już od ponad trzech lat. Teraz dowiadujemy się, że projekt na pewno powstanie. AMC zamówiło jeden sezon składający się z 10 odcinków. Joe Hill będzie pełnił rolę producenta wykonawczego. Twórczynią i showrunnerką serialu jest Jami O’Brien, która wcześniej pracowała m.in. przy „Fear the Walking Dead” i „Hell on Wheels”.

„Nie mógłbym być bardziej podekscytowany nadchodzącą adaptacją 'NOS4A2′. Wiem, że projekt jest w dobrych rękach showrunnerki Jami O’Brien. Jej pięknie napisane scenariusze pokazują pisarkę u szczytu swych umiejętności, która ma wyjątkowe podejście do postaci i nieustający instynkt do suspensu” ? napisał w oświadczeniu Joe Hill. „Nie mogę się doczekać, kiedy Vic McQueen przekręci przepustnicę i zaatakuje Charliego Manksa w 2019 roku. Jedziemy”.

„’NOS4A2′ kontynuuje bogatą tradycję wciągających seriali AMC, łączących nieziemskie opowieści z możliwymi do powiązania relacjami i dużym ładunkiem emocjonalnym” ? powiedział David Madden z AMC. „Jami O’Brien i zespół scenarzystów ożywili niesamowitą historię Joego Hilla na małym ekranie i cieszymy się, że wraz z Tornante Television zrealizujemy ten wyjątkowo diaboliczny nowy serial pod szyldem AMC Studios”.

Główną bohaterką opublikowanej w Polsce nakładem wydawnictwa Albatros powieści „NOS4A2” jest Victoria McQueen, która w młodości odkryła w sobie dar do przenoszenia się w przestrzeni. To doprowadziło ją do spotkania z demonicznym Charliem Manksem, upiorem podróżującym po świecie starym rolls-royce, który karmi się duszami dzieci. Po latach dziewczyna musi zmierzyć się z nim ponownie i uratować jego ofiary, sama nie tracąc przy tym zmysłów.

Poniżej możecie zobaczyć grafikę Gabriela Rodrigueza zapowiadającą serial (widnieje ona również ? z nieco zmienionym napisem na rejestracji ? na okładce komiksu „Wraith” opowiadającego o początkach Charliego Manksa):

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film