AMC chce nakręcić serial na podstawie „NOS4A2” Joego Hilla

9 grudnia 2015

powstanie-serial-nos4a2
Stacja AMC przymierza się do realizacji serialu na podstawie horroru „NOS4A2” autorstwa Joego Hilla. Aktualnie trwają poszukiwania scenarzysty, który zaadaptuje powieść na potrzeby telewizji.

„NOS4A2” (wymawiane jako „Nosferatu”) to powieść grozy o niebezpiecznym mordercy posiadającym nadnaturalne zdolności, który podróżuje swoim starym rolls-royce?em po drogach i porywa dzieci, żeby wyssać z nich dusze i pozbawić uczuć. Osobą, która nie dała mu się zatrzymać i doprowadziła do jego ujęcia, jest nastoletnia Victoria McQueen posiadająca niezwykły dar do przenoszenia się w przestrzeni. Po latach będzie musiała ponownie stanąć twarzą w twarz z upiorem, którego dawno już chciała wymazać z pamięci.

Książka opublikowana w Polsce przez wydawnictwo Albatros została nominowana w 2013 roku do nagrody im. Brama Stokera dla najlepszej powieści grozy. Produkcją serialu na jej podstawie ma zająć się Michael Eisner.

Autor powieści, Joe Hill, wzorem swego ojca Stephena Kinga wyrabia sobie coraz mocniejszą pozycję na rynku filmowym. Jego druga powieść, „Rogi”, doczekała się ekranizacji z Danielem Radcliffem w roli głównej, z kolei debiutanckie „Pudełko w kształcie serca” wciąż czeka na realizację przez Warner Bros (na stołku reżyserskim ma zasiąść Neil Jordan). W planach był również serial na podstawie serii komiksowej „Locke & Key”, jednak zrezygnowano z projektu po nakręceniu pilotowego odcinka. Biorąc pod uwagę, że to w zasadzie cały dorobek literacki młodego pisarza (nie licząc zbioru opowiadań), można powiedzieć, że zainteresowanie filmowców jego twórczością jest duże. Na maj 2016 roku Hill zapowiada kolejną powieść zatytułowaną „Strażak”.

Jeśli chcielibyście przeczytać fragment powieści „NOS4A2”, wystarczy kliknąć tutaj.

[am]
fot. Joe Hill
źródło: Deadline

Tematy: , , , ,

Kategoria: film