Adaptacja komiksu „Skalp” ? znamy obsadę serialu!

13 marca 2017


Po serialowym „Kaznodziei” i „Lucyferze” nadszedł czas na kolejną ekranizację komiksowej serii z imprintu Vertigo. Tym razem będzie to „Skalp” autorstwa Jasona Aarona oraz R.M. Guerry. Znane są już nazwiska odtwórców głównych ról.

Prawa do ekranizacji serii przed rokiem zostały wykupione przez stację WGN America. Stopniowo dawkowano nam informacje na temat osób zaangażowanych w realizację serialu. Wiemy na przykład, że scenariusz odcinka pilotażowego napisał Doug Jung, współautor skryptu do filmu „Star Trek: W nieznane”. Będzie on zresztą stał na czele ekipy produkcyjnej, do której niedawno dołączył Sterlin Harjo, filmowiec specjalizujący się w dokumentach o rdzennych mieszkańcach Ameryki Północnej (warto dodać, że Harjo wywodzi się z plemienia Seminole) oraz Len Goldstein (producent m.in „Pamiętników Carrie” na podstawie prozy Candance Bushnell). Reżyserią serialu zajmą się natomiast Bilal Fallah i Adil El Arbi, którzy pracują teraz na planie serialu kryminalnego „Snowfall”.

Alex Meraz jako Dashiel Zły Koń.

Poznaliśmy już także aktorów, którzy wcielą się w najważniejszych bohaterów serii. Czołowe miejsce w obsadzie zajmie Alex Meraz, aktor znany z występów w „Legionie samobójców” czy westernowym horrorze „Bone Tomahawk”. Meraz wcieli się w postać Dashiela Złego Konia, głównego bohatera komiksu.

Gil Birmingham jako Lincoln Czerwony Kruk.

Gil Birmingham („Jeździec znikąd”) zagra wodza Czerwonego Kruka, a w postać jego córki, Carol, dawnej miłości Dashiela, wcieli się Lily Gladstone. Irene Bedar przypadło zadanie sportretowania Giny Złego Konia, matki protagonisty, natomiast Chaske Spencer wystąpi jako Upadający Na Ziemię, funkcjonariusz z rezerwatu Prairie Rose.

Lily Gladstone jako Carol.

„Skalp” to komiksowa seria wydawana pierwotnie w latach 2007-2012 nakładem imprintu Vertigo. Historia wpisuje się w konwencję czarnego kryminału i osadzona jest w fikcyjnym rezerwacie Prairie Rose w południowej Dakocie. Głównym bohaterem jest Dashiel Zły Koń, który jako tajny agent FBI powraca po latach w rodzinne strony. Jego misją jest rozwikłanie zagadki niewyjaśnionego morderstwa, ale także rozwiązanie problemu handlu narkotykami ? w mafijnym półświatku ważną osobistością jest wódz plemienia, Lincoln Czerwony Kruk.

Irene Bedar jako Gina Zły Koń.

Seria „Skalp” stawia nie tylko na sensacyjną intrygę, ale także etniczno-moralny konflikt pomiędzy głównymi postaciami dramatu. Polskim wydawcą komiksu jest Egmont ? do tej pory ukazały się cztery z pięciu tomów zbiorczych.

Prace na planie serialowej produkcji mają rozpocząć się już w kwietniu w Santa Fe w Nowym Meksyku.

Chaske Spencer jako funkcjonariusz Upadający Na Ziemię.

[mw]

Tematy: , , ,

Kategoria: film